در شهرستان عسلویه اتفاق افتاد

جشن میلاد امام زمان و چهارمین دوره فارغ التحصیل طلاب مدرسه الزهرا

شناسه خبر : 59050

1397/02/09

تعداد بازدید : 237

خضری، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) عسلویه : بحمدلله دیروز صبح مورخ97/2/8 به مناسبت میلاد با سعادت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، هفته معلم و چهارمین دوره فارغ التحصیلی طلاب این مدرسه جشنی به همین مناسبت در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش شهرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، مدیر مرکز حوزه های علمیه خواهران کشور برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) عسلویه دیروز صبح به مناسبت میلاد امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و هفته معلم جشن میلاد آن حضرت و چهارمین دوره فارغ التحصیلی طلاب این مدرسه با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، مدیر مرکز حوزه های علمیه خواهران کشور در سالن آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

خضری، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) عسلویه در گفت گو با روابط عمومی این مدرسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از برگزاری جشن میلاد با سعادت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و چهارمین دوره فارغ التحصیلی این مدرسه خبر داد و گفت: بحمدلله دیروز صبح مورخ97/2/8 به مناسبت میلاد با سعادت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، هفته معلم و چهارمین دوره فارغ التحصیلی طلاب این مدرسه جشنی به همین مناسبت در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش شهرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، مدیر مرکز حوزه های علمیه خواهران کشور و هیئت همراه، حجت الاسلام والمسلمین جمالی مدیر مرکز حوزه های علمیه خواهران استان بوشهر و معاونین این مرکز، مدیران مدارس علمیه استان، موسسین حوزه های علمیه کنگان و جم، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل نیا، موسس مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها)، مسئولین شهرستان، اساتید، طلاب این مدرسه و ... برگزار شد.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) ضمن تشکر از حضور مهمان در این مراسم به شرح برنامه های اجرایی در این مراسم اشاره کرد و گفت: جشن ساعت 10 صبح با قرائت قرآن کریم توسط قاری محترم یحیی بیدخونی شروع شد، بعد از خوانده شدن سرود جمهوری اسلامی ایران اصل برنامه با مجری گری آقای محمد بیدخونی آغاز و با خیر مقدم توسط حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل نیا، موسس مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) ادامه یافت، بعد از بیان خیر مقدم، مدیر این مدرسه خانم موسوی به معرفی و ارائه گزارشی از فعالیت های این مدرسه پرداخت. بعد از سخنان خانم موسوی مهمان ویژه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، مدیر مرکز حوزه های علمیه خواهران کشور، سخنرانی خود را ایراد کرد، در پایان از اساتید و ده نفر از طلاب فارغ التحصیل این مدرسه با اهدای هدایایی از طرف مدرسه تجلیل شد. بعد از اهدای هدایا متن تقدیر و تشکر طلاب فارغ التحصیل از موسس، مدیر و اساتید این مدرسه توسط یکی از طلاب فارغ التحصیل قرائت شد و در پایان طلاب فارغ التحصیل با اهدای هدایایی از موسس، مدیر و اساتید خود تجلیل کردند.

 در این جشن حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، مدیر مرکز حوزه های علمیه خواهران کشور، بعد از بیان حمد و ثنای الهی بیان کرد: خدا را سپاس که به بنده کوچک خودش این توفیق را دادد که در این شهر که قطب اقتصاد کشور هست و امیدها به آن است در بین مردم خون گرم و عزیز این منطقه در جمع مسئولین و خدمتگذاران به عرصه فرهنگ انقلاب و حوزات علمیه و در جمع شما اساتید و طلاب محترم مدرسه الزهراء(سلام الله علیها) مشرف بشم. حقیقتا این ترکیب ترکیب بسیار ارزشمندی است؛ بنده باید از موسس محترم مدرسه حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای اسماعیل نیا، از مدیره محترم مدرسه حضرت خانم موسوی از مدیر محترم استان حضرت حجت الاسلام جناب آقای جمالی و همه کسانی که زمینه و شرایط چنین ملاقات جامعی را فراهم کردند تشکر کنم.

مدیر مرکز حوزه های علمیه خواهران کشور در ادامه گفت: دختران من، چه آن هایی که فارغ التحصیل شدید و چه آن هایی که الان مشغول به تحصیل در مجموعه های معطر به عطر فاطمه زهرا(سلام الله علیها) می باشید به نظر من در چنن نقطه ایی، در کشور و جمعیت محدود شیعه، با توجه به منطقه، شما ها مسئولیت بسیار سنگین و بسیار ویژه ایی را بر عهده دارید... فرصتی که در اختیار شماست بسیاری از افراد این فرصت، در اختیارشان نیست. بیشتر روایات که در زمینه تقیه وارد شده است برای ما و شما بسیار راه گشاست. اینکه در روایات ما است که با آنها(غیرشیعه) بجوشید، با آنها ارتباط داشته باشید، با آن ها رفت و آمد داشته باشید. در تشیع جنازه آنها شرکت کنید مرضات آنها را ملاقات کنید... و کاری کنید که مردم بگویند خدا رحمت کند اباجعفر[محمدباقر(علیه السلام) ] را  که چه پیروانی را تربیت کرده.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، به حدیثی از امام رضا(علیه السلام) اشاره کرد و گفت: امام رضا(علیه السلام) می فرمایند: که محاسن کلام ما را به این مردم (غیرشیعه) نشان دهید ... (برای شیعه کردنشان)زحمتی نمی خواهد بکشید؛ که اگر خوب منتقل کنید این مردم پیرو مکتب ما می شود. این رسالت امروز روی دوش شماست. امروز شما سرباز مکتب اهل بیت(علیهم السلام) باشید و مواظب باشید که خدا نکرده اختلاف به وجود نیاید... شما پیروان اهل بیت(علیهم اسلام) هرچه قدرتتان بیشتر شود باید توان برای گفت گو، مدارا، نرم گویی و تکریم مخالف، بیشتر و بیشتر بشود؛ این فرق شماست با دیگران.

وی همچنین ضمن تبریک به طلاب فارغ التحصیل خاطر نشان کرد: ما در حوزه علمیه فارغ التحصیل نداریم، ما پیرو «اطلب العلم من المهد الی اللحد» هستیم... همه شما و ما باید خود را برای  بر عهده گرفتن نقش ها آماده کنیم. ما حوزه مدرکی نداریم؛ ما به دنبال حوزه اثر بخش هستیم. دختران، حوزه اثربخش به مدرک نمی نازد، حوزه اثربخش به این روایت که اگر خداوند به دست شما یک نفر را هدایت کند، برای شما از هرآنچه خورشید برآن می تابد می نازد.... شما آمده اید که پای جای پای پیامبرتان بگذارید، پا جای پای اوصیای پیامبرتان بگذارید. شما هیئت امنای دینی هستید؛ شما امینه های بر دین مردمید ... شما برای اثر بخشی آمده اید... کوچکترین نقش شما، نقش معلمی و بیان و آموزش مطالبی است که یادگرفته اید... .

مدیر مرکز حوزه های علمیه خواهران کشور در ادامه اظهار داشت: شما این فرصت را پیدا کرده اید، این فرصت برای شما نعمتی است که تعهدآور است، شما تعهد سنگینی را بدوش کشیده اید که جز با پارسایی روی پارسایی، عبادت روی عبادت، معنویت روی معنویت انجام نمی شود. ... چهره شما و سیمای شما در مرحله اول، باید معنویت در آن موج بزند، عبادت موج بزند، بعد دانش و دانشمندی شما مطرح می شود.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پوردر پایان به مسئولیت طلاب در جامعه اشاره کرد و گفت: خانم ها شما در نقطه ایی و مجموعه ایی از نظر فرهنگی، زندگی می کنید که به هر دلیل سهم و نقش خانم ها در نظر گرفته نشده... فعالیت شما در جامعه این است که، عرصه های نو فرهنگی را برای خانم ها باز کنید... زمینه های تکریم زنان را در این محیط گسترش دهید؛ اما مواظب باشید که این گسترش و این توسعه و این تکریم به گونه ایی باشد که برآمده از ناب اسلام باشد... اسلام از روز اول نسبت به رفتار زشت و آسیب هایی که به جامعه زنان زده شده بود، موضع نشان داد. ... خانم ها شما باید جایگاه فرهنگی زنان را در جامعه بالا ببرید، خامی بکنید زمین خواهیم خورد، بی تجربگی بکنید زمین خواهیم خورد، عجله کنید زمین خواهیم خورد. حرکت متین، درست و منطقی باید اتفاق بیفتد و ما هر چه از زمان تاسیس مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) عسلویه می گذرد میزان رشد در جایگاه زنان این منطقه را بیشتر ببینیم. ... و گرفتار آسیب های توسعه های خام نشویم ... شما آمده ایید که بفرمایید من می توانم طراح توسه ایی باشم که چنین آسیب هایی را نداشته باشد.... امروز کار بزرگی بر دوش شماست و این فکر می خواهد، مطالعه می خواهد، تجربه می خواهد.

لازم به ذکر است امروز بعد از ظهر مورخ 97/2/9 جلسه آسیب شناسی مراسم جشن دیروز با حضور موسس مدرسه، مدیر و معاونین در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار و نقاط ضعف و قوت این مراسم بیان شد.