گزارشات فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) عسلویه

شناسه نوشته : 19542

1395/08/18

تعداد بازدید : 121

 گزارشات فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) عسلویه
گزارشات فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) عسلویه

گزارشات فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) عسلویه

 

گزارش جلسه اخلاق عمومی مورخ ۹۵/۸/۱۲

جلسه اخلاق عمومی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) عسلویه با حضور طلاب و اساتید و با حضور حجت الاسلام والمسلمین پهلوزاده با موضوع فضای مجازی در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار گردید.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین در ابتدا تعریف کلی از فضای مجازی و سایبری کردند. وی به تعریف دو استعمار کهنه ، نو و فرانو پرداختند و بیان کردند: استعمار کهنه همان استعمار کشورهایی چون هند و قسمت هایی از ایران هست، استعمار نو افراد تحصیل کرده از دانشگاهای آن ها مجری برنامه های آن ها می شود و استعمار فرانو تمامی افراد خودشان با بودجه خودشان خود جاسوس می کند.

ایشان در ادامه به تحلیل و نقد برخی از برنامه ها و فیلم های رسانه پرداختند. و برخی معضلات شبکه های اجتماعی را گوشزد کردند.

   

گزارش برنامه های فرهنگی هفته گذشته

1.         برگزاری سفره حضرت رقیه (سلام الله علیها) و روضه آن حضرت مورخ۹۵/۸/۲۶ مصادف با ۱۵ محرم در سالن اجتماعات مدرسه با حضور عموم

2.         برگزاری سفره حضرت علی اصغر(علیه السلام) و روضه و مداحی آن حضرت مورخ ۹۵/۸/۵ مصادف با 24 محرم در سالن اجتماعات مدرسه با حضور عموم

  

3.         برگزاری سفره امام حسین(علیه السلام) مورخ ۹۵/۸/۱۰ مصادف با ۲۹ محرم در سالن خوابگاه با حضور طلاب

4.          اعزام مبلغ به سطح شهر مورخ۹۵/۸/۱۲ مصادف با ۲ صفر

5.         راهپیمایی به مناسبت سیزده آبان

     

6.         اهداء هدایایی به طلاب به مناسبت روز دانش آموز

  

7.         برگزاری همایش بزرگ سه ساله های حسینی همزمان با سالگرد شهادت حضرت رقیه(سلام الله علیها) در سطح شهر مورخ ۹۵/۸/۱۵ مصادف با ۵ صفر مخاطب عموم خواهران ، جمعیت ۳۰۰ نفر. برنامه های این مراسم به شرح ذیل می باشد:

فعالیت های تبلیغی همایش:

الف. تهیه و توزیع کارت دعوت به تمامی بانوان سطح شهر

   

ب: نصب بنر تبلیغی

ج: اعلام عمومی از طریق حسینیه ها

د: تبلیغی چهره به چهره در بین خانم های شاغل

برنامه های همایش:

الف: قرائت قرآن کریم

ب: سفره حضرت رقیه(سلام الله علیها)

ج: سخنرانی سرکار خانم کیمیایی با موضوع الگوی تربیتی صحیح فرزند

سرکار خانم کیمیایی در ابتدا ضمن عرض سلام و تسلیت شهادت حضرت رقیه(سلام الله علیها) در ابتدا تعریفی از موضوع سخنرانی خود داشتند و گفتند: اولین نیاز پدر و مادر برای تربیت فرزند تصور درست از تربیت است. الان در زمان ما تصور درست از تربیت این است که کودک را طوری تربیت کنیم که وقتی به سن جوانی رسید بتواند در برابر مشکلات و هجوم هایی که از جاهای مختلف در جامعه ما به سمت جوانان می آید محفوظ کند.

وی در ادامه صحبت های خود گفتند: ما بهتر است به جای اینکه آداب را به بچه ها یاد بدهیم قبل از هر چیز در آنها شخصیت را و اندیشیدن را و آزادمنشی را ایجاد کنیم.

ایشان با ذکر حدیثی از امام صادق(علیه السلام) به شیوه درست تربیت کردن اشاره کردند. وی در پایان سخنرانی چنین جمع بندی کردند که: اگر ما نسبت به تربیت فرزندانمان این خصوصیتی که گفته شد را لازم بدانیم نسل جدید ما از آسیب کمتری برخوردبرخوردار خواهخد شد. سرکار خانم کیمیایی با ذکر چند دعا به سخنرانی خود پایان دادند.

د: سرودی درباره شهادت حضرت رقیه(سلام الله علیها) توسط دانش آموزان ابتدایی

هـ: قرائت زیارت عاشوراء

و: روضه خوانی و مداحی توسط سرکار خانم جمالی

ز: پذیرایی

ح: اهداء هدایایی به دختران 

ط: برگزاری نمایشگاه کتاب الزهراء(سلام الله علیها)